تفاوت مدارک رسمی فنی و مهندسی با دوره‌های عادی آموزشی

0

مهندسان نقشی حیاتی در هر کشوری در جهان ایفا می‌کنند و افراد بیشتر و بیشتری در حال درک اهمیت فارغ‌التحصیلان مهندسی با کیفیت هستند. تحصیل در رشته های مهندسی آموزشگاه فنی فرصت های شغلی زیادی را ارائه می دهد، اما هر کسی که علاقه مند به مدرک مهندسی است باید قبل از شروع از برخی نکات کلی آگاه باشد.

مهندسی یکی از پر ارزش ترین مشاغل دنیای مدرن است و می تواند به تعداد زیادی از جاده ها و زمینه های تخصصی مختلف منجر شود. شانس تحصیل در رشته مهندسی در خارج از کشور مسیری هیجان انگیز، پویا و شگفت انگیز برای انتخاب است و در صورت تمایل می توان آن را با موضوعات دیگر ترکیب کرد.

مدرک مهندسی

این شغلی است که می‌تواند شما را به سراسر جهان ببرد، روی پروژه‌های مختلف در چهار گوشه زمین کار کنید، و شغل بسیار خوبی است که می‌توانید با شاخه‌های تخصصی مختلف، با توجه به زمینه‌های مورد علاقه‌تان، وارد آن شوید. اگر از حل مشکلات و ارائه راه حل لذت می برید، مهندسی می تواند برای شما مناسب باشد. اگر از ریاضیات، علوم، فناوری و طراحی لذت می برید، این می تواند یک انتخاب بسیار ارزشمند برای شما باشد، که می تواند شما را به سمت یک حرفه جت تنظیم به عنوان مهندس عمران، مهندس برق، مهندس مکانیک، مهندس شیمی، مهندس هوانوردی هدایت کند. لیست ادامه دارد!

مهندسان از فناوری کامپیوتر و مدل‌های ریاضی برای حل مشکلات ساختاری، ژنتیکی یا مکانیکی استفاده می‌کنند. در مدرک مهندسی خود، زمانی را در آزمایشگاه می گذرانید و روزانه از کامپیوتر و ریاضیات کاربردی استفاده می کنید. همچنین ممکن است این فرصت را داشته باشید که نظریه خود را از طریق مطالعات موردی یا دوره های کارآموزی در پروژه های واقعی به کار ببرید. مدارک مهندسی بسیار متنوع هستند و می توانند بر بخش های خاصی از صنعت مهندسی یا فقط یک نمای کلی از فرآیندهای فنی تمرکز کنند. هر مقطعی را که برای تحصیل انتخاب کنید، با مجموعه ای از مهارت های قابل انتقال فارغ التحصیل می شوید که به شما امکان می دهد در صنایع مختلف کار کنید. مهارت هایی مانند مدیریت پروژه، تجزیه و تحلیل و تجربه عملی شما به عنوان پایه های عالی برای مشاغل در سایر صنایع عمل می کند. یافتن مهندسان با کیفیت بالا در بخش های بانکی، سیاست و مالی غیر معمول نیست. دولت بریتانیا به طور خاص احساس می کند که این یک رشته در حال گسترش است و تقاضا برای فارغ التحصیلان مهندسی در سال های آینده افزایش خواهد یافت.

مهندسی محبوبیت خود را به عنوان یک موضوع دانشگاهی حفظ کرده است و با پیشرفت های تکنولوژیکی و اجتماعی که اکنون در سراسر جهان در حال وقوع است، مهندسی واقعاً یک موضوع بین المللی است. مهم نیست که کجا می خواهید رشته مهندسی تحصیل کنید، زیرا این موضوع واقعاً یک موضوع جهانی است که بهترین دانشگاه های مهندسی در سراسر کره زمین پخش شده است.

انواع دوره های مهندسی

دوره های مهندسی فراوان هستند و مدارک مهندسی مختلفی نظیر دوره مهندسی مکانیک برای یادگیری وجود دارد که می توانند با موضوع دیگری مانند زبان مدرن، حقوق، تجارت، کامپیوتر یا پزشکی ترکیب شوند. این به شما شانس بیشتری برای شروع یک حرفه هیجان انگیز می دهد! شما همچنین می توانید به طور عملی در هر نقطه از جهان تحصیل کنید. شما می توانید در مقاطع مختلف از جمله دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس تحصیل کنید، با این حال اکثر مهندسان با درآمد بالا برای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی تحصیل می کنند، چه این رشته با رشته دیگری ترکیب شده باشد یا نباشد.

قبل از شروع حرفه خود در مهندسی، مهم است که بدانید به دلیل تنوع در بخش های صنعت مهندسی، می خواهید در کدام شاخه مهندسی تخصص داشته باشید. اگر مطمئن هستید که می خواهید چه نوع مهندس شوید، باید مدرکی را مطالعه کنید که به طور خاص بر روی آن رشته تحصیلی تمرکز دارد. اگر مطمئن نیستید، بسیاری از موسسات مدرک مهندسی ارائه می دهند که دانش پایه مهندسی را در دو سال اول ارائه می دهد و سپس به شما اجازه می دهد در سال آخر بر روی یک یا دو زمینه مورد علاقه خاص تمرکز کنید.

مدارک کارشناسی معمولاً سه تا چهار سال طول می کشد تا به شما درک گسترده ای از زمینه موضوعی و همچنین توسعه تکنیک های نظری و عملی شما بدهد که می تواند تقریباً به هر صنعتی منتقل شود. مدارک کارشناسی مهندسی انگلستان به صورت BEng یا MEng ارائه می شود که دومی چهار سال تحصیل تمام وقت دارد. در ایالات متحده آمریکا، هیئت اعتباربخشی برای مهندسی و فناوری سازمان غیردولتی است که برنامه‌های آموزش پس از متوسطه را در رشته مهندسی اعتبار می‌دهد. در استرالیا، لیسانس مهندسی (BE) یک دوره لیسانس چهار ساله است که اغلب به عنوان یک دوره شش ساله در دسترس است که در آن شما قادر به کسب تجربه کاری یا به عنوان یک دوره هشت ساله نیمه وقت از طریق برخی از دانشگاه ها هستید. موسسه مهندسین در استرالیا دوره های مدرک تحصیلی را تایید می کند و فارغ التحصیلان دوره های معتبر واجد شرایط عضویت در موسسه هستند. حتی اگر تصمیم دارید در صنعتی غیر از مهندسی کار کنید، مهارت ها و دانش کسب شده در یک مدرک مهندسی به راحتی قابل انتقال خواهد بود.

دوره های کارشناسی ارشد مهندسی معمولا بین یک تا سه سال تحصیل تمام وقت طول می کشد. رایج ترین مدرک تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی، مدرک کارشناسی ارشد است. این به شما امکان می دهد دانش خود را در زمینه خاصی از مهندسی بیشتر کنید و معمولاً قابلیت استخدام شما را در آن بخش افزایش می دهد.

کدام مدرک مهندسی برای من مناسب است؟

مهم است که در نظر داشته باشید که در چه زمینه ای از مهندسی تخصص خواهید داشت، زیرا آنها می توانند به مشاغل بسیار متفاوتی منجر شوند. مهندسان عمران سازه هایی را می سازند که تمدن ما را تعریف می کنند – پل ها، ساختمان ها، سیستم های حمل و نقل. مهندسان برق مطالعه می کنند که چگونه فناوری می تواند محصولات جدید بسازد یا فرآیندهای جدیدی را برای تولید و طراحی توسعه دهد. یا می توانید هواپیما، هواپیما، ربات، تجهیزات پزشکی یا حتی برنامه های کامپیوتری طراحی و بسازید. هر چه که انتخاب کنید، می توانید پروژه هایی ایجاد و توسعه دهید که زندگی را بهبود می بخشد و تغییر می دهد. به دقت فکر کنید که چه حوزه ای از مهندسی بیشتر مورد علاقه شماست – می خواهید در بلند مدت با مطالعه مهندسی خود به چه چیزی برسید؟

برای تحصیل مهندسی به چه مدارک و مهارت هایی نیاز است؟

در سطح شخصی، باید اعتماد به نفس، با انگیزه و انعطاف پذیر باشید، زیرا همه اینها ویژگی هایی هستند که یک فرد برای ترک خانه، سوار شدن به هواپیما و رفتن و تحصیل در کشوری کاملا متفاوت به آن نیاز دارد. حس اینکه بتوانید به آنجا بروید و زندگی را به چنگ بیاورید نیز مورد نیاز است، اما اعتماد به نفس رشد می کند، و اگر آن را رویا داشته باشید، می توانید آن را انجام دهید!

برای تحصیل در رشته مهندسی در خارج از کشور، بدیهی است که به علاقه شدید به حل مسئله، و ریاضیات و علوم، همانطور که قبلاً صحبت کردیم، نیاز دارید، اما همچنین به تسلط قوی به زبان انگلیسی نیاز دارید. شما زمان زیادی را در آزمایشگاه سپری خواهید کرد و از کامپیوتر و مهارت های ریاضی خود در کار تئوری و عملی بسیار استفاده خواهید کرد. حل مشکلات زیادی وجود خواهد داشت، و استفاده از آن برای مطالعات موردی، و همچنین تجربه کاری و مقالات تئوری.

به عنوان یک قاعده کلی، شما به یک سطح یا معادل آن در ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی نیاز دارید، و اگر به یک حوزه خاص تر می روید، باید موضوعات تخصصی آن را بررسی کنید، زیرا آنها بسیار متفاوت هستند. به همین دلیل بسیار مهم است که خیلی زود در مورد موضوع خود تصمیم بگیرید، زیرا ممکن است نیاز به سطح A متفاوت داشته باشید، اما به عنوان یک قاعده کلی، ریاضیات و علوم نیازهای اساسی شما هستند.

هر رشته، دانشگاه و در واقع کشوری را که انتخاب کنید، از شما استاندارد خوبی از زبان انگلیسی خواسته می شود، و به طور کلی این به معنی آیلتس 6 یا تافل 550 برای بخش کاغذی و 213 برای بخش کامپیوتر است، اما ارزش آن را دارد که با دانشگاه انتخابی خود بررسی کنید. زیرا اگر استاندارد پایین تری از این داشته باشید، اگر مایل به گذراندن دوره زبان انگلیسی از قبل باشید، ممکن است همچنان پذیرفته شوید. فقط این موضوع را با دانشگاه خود در میان بگذارید تا ایده واضح تری در مورد نیازهای خاص خود در این زمینه به دست آورید و در زمانی که در دانشگاه هستید در مورد پشتیبانی زبان بپرسید.

هزینه تحصیل در رشته مهندسی

بدیهی است که رشته ای که انتخاب می کنید، دانشگاه و کشور همگی در میزان هزینه مدرک از نظر شهریه تفاوت ایجاد می کنند، و شما باید به دنبال کمک مالی و کمک هزینه های موجود برای دانشجویان خارج از کشور باشید، زیرا این امر باعث می شود که این کار به نتیجه برسد. راه طولانی برای تامین مالی ماجراجویی تحصیلی مهندسی شما. همچنین باید به محض تصمیم گیری در مورد انتخاب کشور خود در مورد شرایط ویزا، خواه صرفاً برای ورود به کشور باشد، یا برای هر تجربه کاری به عنوان بخشی از دوره خود، به ویزای تحصیلی یا ویزای کاری نیاز دارید. کمی تحقیق اینترنتی به شما ایده می دهد، اما دانشگاه شما نیز می تواند به شما مشاوره دهد.

به عنوان یک قاعده کلی، و باز هم، این به عوامل زیادی بستگی دارد، شما می توانید هزینه ای در حدود 10000 تا 23000 دلار آمریکا در سال انتظار داشته باشید. شما باید بتوانید در مورد ترتیبات زندگی از دانشگاه خود کمک و مشاوره دریافت کنید و هزینه زندگی بسیار بستگی به کشوری که برای تحصیل در آن انتخاب می کنید دارد. اکثر دانشگاه ها دارای محل اقامت در محل به شکل سالن ها هستند. – catered، اگرچه گزینه catered می تواند گزینه خوبی باشد و در دراز مدت ارزان تر عمل کند. این به سادگی یک مورد برای بررسی گزینه ها و ترجیحات شما است.

همانطور که می بینید، انتخاب رشته مهندسی به عنوان شغل شما به معنای تصمیم گیری های زیادی است، نه تنها در مورد مسیری که آینده شغلی خود را در حال سقوط می بینید، از نظر نوع مهندسی که می خواهید در آن تخصص داشته باشید، بلکه همچنین موارد کلی در مورد آن.

مدارک رسمی فنی و مهندسی

گواهی بین المللی عالی به گونه ای طراحی شده است که راه حل عملی تری نسبت به تحصیل در کالج یا دانشگاه سنتی باشد. این مدرک آنلاین معتبر برای یادگیرندگانی است که یا در حال حاضر مشغول به کار هستند، و به دنبال ایجاد تغییر شغلی در بخش مهندسی هستند، یا در حال حاضر به عنوان یک مهندس یا تکنسین مشغول به کار هستند و به دنبال بهبود چشم اندازهای خود برای کار در افراد ارشد هستند.

گواهی بین المللی عالی یک مدرک تحصیلی عالی به شما امکان می دهد دانش و مهارت های ارزشمندی را برای محل کار مهندسی به دست آورید. با انتخاب مدرک گواهی بین المللی عالی برای دستیابی به مدرک تحصیلی عالی خود، از توسعه مهارت های استخدامی برای آماده سازی شما برای یک حرفه جدید یا کمک به پیشرفت در کار فعلی خود بهره مند می شوید. گواهینامه های بین المللی عالی دانش دانشجو را از مفاهیم و اصول مهندسی و همچنین توانایی آنها در ارزیابی و تفسیر این مفاهیم در زمینه مهندسی کاربردی توسعه می دهد.

دانش‌آموزان همچنین توانایی ارائه، ارزیابی و تفسیر داده‌های کمی و کیفی را به منظور توسعه خطوط استدلال و قضاوت‌های فنی درست خواهند داشت. به طور معمول، دارندگان مدرک بین المللی عالی می توانند مناسب بودن رویکردهای مختلف را برای حل مشکلات مربوط به مهندسی و مهندسی ارزیابی کنند.

دارندگان گواهینامه بین المللی عالی آموزش پایپینگ ، کیفیت ها و مهارت های قابل انتقال لازم برای اشتغال در صنعت مهندسی را توسعه خواهند داد. خواه شما یک تغییر شغل هستید یا به دنبال ارتقاء نردبان شرکت هستید، مدرک گواهینامه عالی بین المللی دانش فنی شما را در سطح آموزش عالی نشان می دهد.

گواهی بین المللی عالی می تواند اولین گام در جهت کسب مدارک سطح بالاتر مانند دیپلم بین المللی عالی باشد. دوره ها 100٪ آموزش از راه دور آنلاین هستند که از طریق برنامه های آموزشی کوچک شامل فیلم های کوتاه، نمونه های کار شده، کتاب های الکترونیکی و سوالات تمرینی ارائه می شوند. دوره ها دانش نظری شما را برای تکمیل تجربه عملی و دنیای واقعی که قبلاً دارید، توسعه می دهند.

دوره های آنلاین مهندسی برای تحصیل برای گواهی بین المللی عالی “باز” هستند، به این معنی که هر کسی می تواند ثبت نام کند. ما به شما تمام ریاضیات و علوم پایه مهندسی را که برای موفقیت با جنبه های تخصصی این مدرک نیاز دارید، آموزش می دهیم.

در طول دوره آنلاین، شما اصول اساسی مهندسی، مانند علوم مهندسی و ریاضیات، و همچنین مفاهیم کلیدی مهندسی، مانند طراحی مهندسی و تجزیه و تحلیل سازه را خواهید آموخت. پس از اتمام دوره آنلاین عالی بین المللی مهندسی، شما این توانایی را خواهید داشت که مشاغل مختلفی را در صنعت مهندسی دنبال کنید. برخی از مشاغل احتمالی عبارتند از:

 1. مهندس مکانیک
 2. مهندس برق
 3. مهندس عمران
 4. مهندس محیط زیست
 5. مهندس صنایع
 6. مدیر پروژه
 7. مهندس کنترل کیفیت

تفاوت بین مهندسی و سایر دوره ها

 انتخاب رشته مناسب می تواند تصمیم سختی باشد، اما مهم است که قبل از انتخاب، تفاوت بین مهندسی و سایر مدارک را بدانید. مهندسی یک زمینه بسیار فنی است که به دانش و مهارت های تخصصی نیاز دارد، در حالی که سایر مدارک ممکن است به رشته های خاصی متمرکز نباشند. اگر به دنبال شغلی چالش برانگیز و پر ارزش هستید، ممکن است مهندسی انتخاب مناسبی برای شما باشد.

مهندسان جزو افرادی هستند که درآمد خوبی دارند. آنها از تقاضای نیروی کار بالایی برخوردار هستند و معمولاً حقوق متوسط بالاتری نسبت به سایر متخصصان دارند. مهندسین مسئولیت طراحی، ساخت و نگهداری سیستم‌ها، سلاح‌ها و ماشین‌ها را دارند تا به درستی با یکدیگر کار کنند و در محیط خود به درستی عمل کنند. مهندسی یکی از بهترین مقاطع تحصیلی است که فرصت‌ها و مهارت‌های گوناگونی را در اختیار دانشجویانی قرار می‌دهد که در دوره‌های مهندسی ثبت‌نام می‌کنند. رشته های زیادی وجود دارد که می توانید برای مدرک لیسانس خود انتخاب کنید، اما همه مدارک یکسان نیستند. در اینجا بیابید که تفاوت بین رشته هایی مانند مهندسی و سایر رشته ها چیست و چرا دانستن این تفاوت هنگام انتخاب رشته مهم است.

در ادامه به تعدادی از تفاوت دوره های مهندسی با سایر دوره ها اشاره می کنیم:

 1. محتوا: دوره‌های فنی بیشتر بر مهارت‌های عملی و کاربرد عملی فناوری و ماشین‌آلات متمرکز هستند، در حالی که دوره‌های معمولی معمولاً ماهیت نظری و آکادمیک دارند.
 2. مسیرهای شغلی: دوره های فنی دانشجویان را برای مشاغل در صنایع تخصصی مانند مهندسی، فناوری اطلاعات و تولید آماده می کند، در حالی که دوره های معمولی برای آماده سازی دانشجویان برای طیف گسترده ای از مشاغل مانند تجارت، حقوق، آموزش و هنر طراحی شده اند.
 3. ارزیابی: دوره‌های فنی اغلب شامل ارزیابی از طریق پروژه‌ها، آزمایشگاه‌ها و نمایش‌های عملی می‌شوند، در حالی که دوره‌های معمولی ممکن است شامل ارزیابی‌های سنتی‌تری مانند امتحان، مقاله و ارائه باشد.
 4. مدت زمان: دوره‌های فنی نسبت به دوره‌های معمولی کوتاه‌تر هستند و اغلب می‌توانند در چند ماه یا یک سال تکمیل شوند، در حالی که دوره‌های معمولی معمولاً دو تا چهار سال طول می‌کشد.
 5. هزینه: دوره‌های فنی به دلیل مدت کوتاه‌تر و تمرکز بر مهارت‌های عملی اغلب می‌توانند هزینه کمتری نسبت به دوره‌های معمولی داشته باشند، در حالی که دوره‌های معمولی ممکن است نیاز به سرمایه‌گذاری طولانی‌تری در زمان و هزینه داشته باشند.

مهندسی در مقابل مقاطع تحصیلی دیگر

انواع مختلفی از مدارک تحصیلی وجود دارد، و تصمیم گرفتن که کدام یک برای شما مناسب است می تواند دشوار باشد. اگر به شغلی در مهندسی علاقه مند هستید، درک تفاوت بین مهندسی و سایر انواع مدرک مهم است. در اینجا نگاهی به تفاوت های کلیدی بین مدرک مهندسی و سایر انواع مدرک می اندازیم. مدرک مهندسی بر ریاضیات و علوم متمرکز است. اگر به حرفه مهندسی علاقه دارید، باید در ریاضیات و علوم خوب باشید. سایر مدارک نیز ممکن است به این موضوعات نیاز داشته باشند، اما مدرک مهندسی به عمق بیشتری خواهد رفت. برنامه های مهندسی همچنین شامل دوره های فیزیک و شیمی است.

مدرک مهندسی فنی است. برنامه های مهندسی دانش آموزان را برای مشاغلی آماده می کند که به سطح بالایی از مهارت های فنی نیاز دارد. اگر می خواهید مهندس شوید، باید بتوانید مفاهیم فنی پیچیده را درک کنید و آنها را در مسائل دنیای واقعی به کار ببرید. مدارک دیگر نیز ممکن است فنی باشند، اما آنها شما را برای یک حرفه مهندسی به همان شیوه آماده نمی کنند. مدرک مهندسی عملی است. بسیاری از برنامه های مهندسی شامل کارهای آزمایشگاهی و پروژه های طراحی است. این به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا تجربه کار با ابزارها و فناوری‌هایی را که در حرفه‌شان استفاده می‌کنند، به دست آورند. مدارک دیگر نیز ممکن است شامل تجربه عملی در زمینه مرتبط با آنها باشد.

تفاوت بین یک مدرک مهندسی و سایر مدارک

مدرک مهندسی یک مدرک حرفه ای است که بر کاربرد علوم، ریاضیات و فناوری برای حل مسائل در دنیای واقعی تمرکز دارد. مقاطع تحصیلی دیگر نیز ممکن است بر روی همین حوزه ها تمرکز کنند، اما آنقدرها بر کاربرد عملی این مفاهیم متمرکز نیستند. تفاوت بین مدرک مهندسی و مدرک علوم کامپیوتر چیست؟ هر دو مدرک مدرک حرفه ای هستند که بر کاربرد علوم، ریاضیات و فناوری برای حل مسائل در دنیای واقعی تمرکز دارند. دانشمندان کامپیوتر بیشتر از نرم افزار برای حل این مشکلات استفاده می کنند در حالی که مهندسان بیشتر از راه حل های مبتنی بر سخت افزار استفاده می کنند.

مدرک مهندسی بر چگونگی کاربرد تکنیکی مفاهیم از سایر رشته‌ها مانند ریاضی و علوم برای حل مسائل پیچیده در دنیای واقعی تمرکز دارد در حالی که مدرک ریاضی بیشتر بر روی ریاضیات محض تمرکز می‌کند. گاهی اوقات در این زمینه ها همپوشانی وجود دارد، اما یک مهندس متوجه می شود که برای حل مسائل باید در کلاس های دیگری مانند ریاضی، فیزیک یا شیمی شرکت کند. با این حال، ممکن است یک رشته ریاضی شغلی در رشته مهندسی پیدا کند یا یک مهندس با شرکت در کلاس های حساب دیفرانسیل و انتگرال پیشرفته یا جبر خطی تمایل بیشتری به ریاضیات پیدا کند. اینها هر دو زمینه های بسیار فنی هستند و نیاز به مطالعه قابل توجهی دارند، اما می توان بین آنها حرکت کرد، به خصوص اگر متوجه شوید که ترجیح می دهید انواع مختلفی از مسائل را حل کنید.

منابع:

https://www.accurate.in/article/btech/difference-between-engineering-and-other-degrees-/#:~:text=An%20engineering%20degree%20is%20a,practical%20application%20of%20these%20concepts.

https://studylink.com/subjects/engineering/

https://www.ilearnengineering.com/qualifications/higher-international-certificatehttps://www.ilearnengineering.com/course/higher-international-diploma-in-engineering-level-5

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود